Staffordshire bull terrier

Úvod

Vítáme Vás na stránkách chovatelské stanice BLACK MACHINE, která je registrovaná od dubna 2009.

Staffordshire bull terrier (SBT) chováme od roku 2006, kdy jsme si pořídili naše dvě fenky a právě o tomto úžasném plemeni se dozvíte více při prohlížení našich stránek.

O nás

Jsem vesnické dítě a vždycky jsem měl kolem sebe spoustu zvířat, králíky, kočky, koně a hlavně psy. S úsměvem vzpomínám na „cvičák“ za babiččinou stodolou, kde jsem jejího Šaryka - malého strakatého křížence, nutil do nadlidských (nadpsích) výkonů a on za kousek párku dokazoval nemožné.
Jak čas plynul žila u nás všechna možná plemena a nalezenci. První „papírový“ pes, vlastně spíš dáma, byla naše Ariska. Fenka německé dogy. Bohužel nebyla s námi dlouho a dodnes přemýšlíme, co se vlastně stalo …
Výběr dalšího pejska byl už promyšlenější, a tak jsem před skoro před 13 lety vyrazil pro svého prvního stafíka k manželům Mazákovým do Svitav. Bohužel jsem přijel pozdě a všechna štěňátka už byla zamluvená. Jako dnes si pamatuji, jak mi paní Mazáková v kotci ukazovala fenku Heidy Ho Fingertail - americkou buldočku, s cecíkama vytahanýma od štěňat až k zemi a já jsem si tehdy pomyslel, že tak ošklivého psa bych doma nechtěl. Jenže ve sklepě se na mě vrhlo hejno černobílých kuliček a bylo zaděláno …
Domů jsem si odvážel fenečku amerického buldoka BOWIE SNUG. Dnes je z ní už dáma v letech , ale stále ve formě. Dokonce ani těžké operace jí neubraly na síle a absolutní oddanosti rodině. Žije u mých rodičů a užívá si psího důchodu.
Před třemi lety jsem se rozhodl, že si pořídím pejska. Volba byla jasná – fenka černého staffbullíka. Jak už to bývá, do výběru zasáhla přítelkyně, protože ta měla taky jasno – hnědou fenku. Vyřešili jsme to jednoduše, v jeden den jsme si dovezli fenky dvě.